תשלום דמי אחזקה - קלאב הוטל

מאת: שמול, מנהל אתר אילתה

לאור התלונות העולות שוב ושוב מבעלי יחידות ברשת קלאב הוטל, החלטתי לכתוב את המאמר הזה ולעשות סדר אחת ולתמיד בנושא. מדובר בסוגיה פשוטה יחסית, ולא משנה כמה קלאב הוטל יערימו עליכם קשיים, אם תפעלו על פי מה מה שכתבתי כאן אין לכם מה לדאוג.

שימו לב שבמסגרת הכתבה הזו אנו לא נכנסים לדיונים ולתלונות לגבי האם מועדי התשלום מוצדקים או הוגנים ולא לדיון ארוך השנים לגבי גובה דמי האחזקה. המקום לדבר על העוולות של רשת קלאב הוטל מול בעלי היחידות הוא קבוצת הפייסבוק של בעלי היחידות - שם תוכלו לשוחח עם בעלי יחידות נופש כמוכם ולקבל עצה.

כמו כן, לא להתבלבל ולחשוב שאתר אילתה קשור באיזשהו אופן לרשת קלאב הוטל או שגובה את דמי האחזקה בשמם. אנחנו לא קשורים אליהם ולא גובים תשלומים אלא רק מסייעים לבעלי יחידות להתנהל בצורה נכונה מול רשת קלאב הוטל כדי לא להיפגע בעקבות תשלום דמי אחזקה שלא בזמן.

הבהרה: אני אינני עו"ד ואיני מתיימר לתת ייעוץ משפטי. כל הכתוב במאמר זה הוא עצה בלבד ומבוסס על הניסיון שלי ועל ההיגיון הבריא אך כבכל סכסוך או מחלוקת, אין תחליף לייעוץ משפטי. אני מציע לכם לקרוא את הכתוב ולקחת אותו לתשומת לבכם אך דעו שהפעולות שתנקטו יהיו תמיד באחריות המלאה והבלעדית שלכם.

מהו גובה דמי האחזקה בקלאב הוטל?

דמי האחזקה עשויים להשתנות משנה לשנה וממלון למלון אך בפועל בשנים האחרונות הסכום היה קבוע וזהה בין קלאב הוטל וקלאב אין אילת.

גובה דמי אחזקה עדכניים ברשת קלאב הוטל בחלוקה לפי מלונות:

 • במלון קלאב הוטל אילת דמי האחזקה השנתיים עומדים על 2,980 ש"ח נכון לשנת 2021.
 • במלון קלאב אין אילת דמי האחזקה השנתיים עומדים על 2,980 ש"ח נכון לשנת 2021.
 • במלון קלאב הוטל טבריה דמי האחזקה השנתיים עומדים על 1,661 ש"ח נכון לשנת 2021.

דמי האחזקה מתעדכנים מעת לעת. הנושא נמצא במחלוקת קשה מאוד ותחת דיונים משפטיים ארוכי שנים אך כאמור לא ניכנס לזה במסגרת מאמר זה. מי שרוצה להעמיק מוזמן ליצור קשר עם רותי מ"ארגון בעלי היחידות" או להצטרף לקבוצת הפייסבוק של בעלי היחידות.

דמי אחזקה בקלאב הוטל - מתי צריך לשלם?

קלאב הוטל שולח שוברי תשלום בחודש יוני בכל שנה, לכל בעלי היחידות בכל השבועות. המועדים שקלאב הוטל הגדיר כמועדים לתשלום דמי האחזקה, מתחלקים לשתי קבוצות לפי מספר השבוע של היחידה שברשותכם:

 • בעלי יחידות בשבועות 1-26 צריכים לשלם את דמי האחזקה עד ה-1 לחודש יולי.
  לדוגמה: בעלת יחידה בשבוע 20 (בחודש מאי) בשנת 2020, תצטרך לשלם את דמי האחזקה של השנה הבאה עד 1 ביולי 2020 - כלומר למרות שרק סיימה לנצל את הנופש במאי, יהיו לה חודשיים לשלם את דמי האחזקה לשנה הבאה - מאי 2021.
 • בעלי יחידות בשבועות 27-52 צריכים גם הם לשלם את דמי האחזקה עד ה-1 לחודש יולי אם הם רוצים להימנע מהפרשי הצמדה אך בכל זאת באפשרותם לדחות את התשלום עד ל-1 לינואר לכל המאוחר.
  לדוגמה: בעל יחידה בשבוע 34 (בחודש אוגוסט) בשנת 2020, יצטרך לשלם את דמי האחזקה של השנה הבאה עד 1 בינואר 2021 - כלומר למרות שרק סיים לנצל את הנופש באוגוסט, יהיו לו כשלושה חודשים לשלם את דמי האחזקה לשנה הבאה - אוגוסט 2021.

עדיף להיות חכמים מאשר צודקים ולשלם בזמן את דמי האחזקה על פי התאריכים שקלאב הוטל הגדיר וגם מצויינים בחוזים. מי שרוצה להילחם בקלאב הוטל או לתבוע אותם, מוטב שיעשה זאת אחרי ששילם בזמן ולא להיכנס ראש בקיר. קלאב הוטל מערימה קשיים על בעלי יחידות שלא משלמים בזמן את דמי האחזקה, מאיימת בשלילה ואף שוללת את זכות הנופש באותה שנה בה לא שולמו דמי האחזקה בזמן.

איך זוכרים לשלם דמי אחזקה בזמן?

קלאב הוטל אמורים לשלוח את הודעות התשלום והשוברים בדואר לכל בעלי היחידות בכל השבועות בחודש יוני בכל שנה אולם כדאי לכם להיות אחראיים ולהיות במעקב באופן עצמאי למקרה שהשוברים לא יגיעו בזמן או ילכו לאיבוד בדואר.

אחד מהשירותים (בחינם) שבעלי יחידות הרשומים באתר אילתה מקבלים הוא שירות תזכורת לפי מספר שבוע. פשוט מתחברים או נרשמים אם טרם נרשמתם, מעדכנים אותנו באיזה שבוע יש לכם יחידה (או יחידות) בקלאב הוטל, ואנחנו נדאג לשלוח לכם מייל שיזכיר לכם לשלם בזמן את דמי האחזקה כדי שלא תאבדו את זכות הנופש. בכל תזכורת כזו שנשלח במייל, יהיה קישור לכתבה הזו שאתם קוראים כעת ומתעדכנת מפעם לפעם עם עצות וטיפים בנושא.

בנוסף נעדכן בנושאים נוספים שיעניינו אתכם - חלקם כלליים ונוגעים לכל בעלי היחידות בקלאב הוטל, וחלקם ספציפיים לכם - ליחידה במלון ובשבוע שברשותכם. אז הירשמו ועדכנו אותנו בפרטי היחידה שלכם - זה בחינם וזה יחסוך לכם הרבה כסף והרבה כאב ראש!

איך משלמים דמי אחזקה בקלאב הוטל? 3 אפשרויות

תוכלו לשלם את דמי האחזקה בהעברה בנקאית, בטלפון בכרטיס אשראי ובבנק מול פקיד (בתנאי שהשובר בידכם). לא משנה באיזו שיטה תבחרו, רק הקפידו לקבל אסמכתא על התשלום כדי שבמידה וקלאב הוטל יטענו שלא שילמתם ויאיימו בשלילת זכות הנופש, תוכלו להציג אסמכתא ולחסום את הטענות שלהם.

חשוב: שובר התשלום והשובר המשמש למימוש זכות הנופש - שניהם מודפסים על אותו עמוד ולכן בכל מקרה עליכם לקבל אותו כדי שתוכלו לצאת לנופש או להשכיר לצד ג' את היחידה. אם לא קיבלתם את השובר בפרק זמן שיספיק לכם כדי לשלם את דמי האחזקה, אל תחכו לשובר והסדירו את התשלום באופן עצמאי בטלפון או באמצעות העברה בנקאית ורק אח"כ דאגו שישלחו לכם את השובר בדואר כדי שתוכלו לצאת לנופש. אבל בשום פנים ואופן אל תדחו את התשלום כי לא קיבלתם שובר, זה יפתח בפני קלאב הוטל דלת לטעון שלא שילמתם בזמן ויכול לגרום לבעיות רבות ואף לשלילת זכות הנופש.

תשלום שובר דמי אחזקה בבנק

קלאב הוטל מחוייבים לשלוח לכם את שובר התשלום בדואר בזמן כדי שתוכלו לשלם. אם קיבלתם את השובר מספיק זמן לפני מועד התשלום אפשר לקחת את השובר לכל בנק ולשלם. אם אתם לא הולכים לבנק שלכם, אז תצטרכו להביא אתכם מזומן ולתת אותו לפקיד. אם זה דרך הבנק שלכם, תוכלו להורות לשלם מיתרת העו"ש שלכם.

אסמכתא: הפקיד בבנק ידפיס את תאריך התשלום ויחתום על העתק מהשובר שיישאר בידיכם - וזו תהיה האסמכתא שלכם שדמי האחזקה שולמו בזמן.

תשלום דמי אחזקה בטלפון, בכרטיס אשראי

קלאב הוטל מאפשרים גם לשלם את דמי האחזקה בטלפון באמצעות כרטיס אשראי. מתקשרים למספר *6090 (כוכבית 6090), מציינים בפני המוקדנית את פרטיכם ופרטי היחידה, מוסרים פרטי כרטיס אשראי ומשלמים. שימו לב שניתן לשלם בתשלום אחד בלבד, או בקרדיט (ומשלמים על זה ריבית).

בניגוד לתשלום בבנק, פה הכל נעשה בטלפון והאסמכתא היחידה שיש לכם תהיה שורת חיוב בפירוט האשראי (במידה וקלאב הוטל באמת חייבו) או קבלה שקלאב הוטל צריכים להעביר לכם בעבור התשלום.

אסמכתא: אל תסיימו את השיחה מבלי לוודא שאתם מקבלים קבלה על התשלום בפקס או במייל כדי שיהיה לכם אישור ששילמתם בזמן.

הדרך המומלצת: תשלום דמי אחזקה בהעברה בנקאית

צורת תשלום זו היא המומלצת והמועדפת ביותר בעיניי מכיוון שהיא לא תלויה כלל בקלאב הוטל. בתשלום בטלפון אתם תלויים במענה טלפוני של קלאב הוטל שהוא מוגבל ובעייתי מאוד בעיקר בסמוך למועד האחרון לתשלום ובנוסף אתם תלויים בקלאב הוטל שישלחו אסמכתא בפקס או במייל. בתשלום שובר אתם תלויים בקבלת השובר, ואם לא קיבלתם אותו בזמן ולא יכולתם לשלם בזמן, הם עשויים לטעון שלא שילמתם ולאיים בשלילת זכות הנופש.
 

העברה בנקאית לעומת זאת נעשית בצורה עצמאית על ידכם וללא תלות בקלאב הוטל: פשוט מבצעים העברה ישירות אל חשבון הבנק של רשת קלאב הוטל, אפשר אפילו בנוחיות של הבית מאפליקציה של הבנק או מהאיזור האישי באתר הבנק, מדפיסים אסמכתא על העברה ושולחים את הנ"ל לקלאב הוטל. אם תפעלו ככה אתם מנתקים לחלוטין את התלות בקלאב הוטל וממגנים את עצמכם מפני טענות של הרשת.

כך תשלמו את דמי האחזקה בהעברה בנקאית:

 1. מבררים מה גובה דמי האחזקה באותה שנה. אם קיבלתם שובר, אז רשום עליו כמה צריך לשלם, אם לא, אפשר להתקשר לקלאב הוטל ולשאול כמה צריך לשלם. כבר יותר מ-7 שנים שדמי האחזקה לא משתנים ונראה שהמגמה הזו ממשיכה ככה שאפשר לשלם את הסכום הידוע והקבוע ולציין בפקס שתשלחו להם שניסיתם להשיג אותם בטלפון ולא הצלחתם ושטרם קיבלתם שובר ואם יש פערים הם מוזמנים להתקשר ולגבות בכרטיס אשראי.
 2. מבצעים העברה בנקאית לחשבון הבנק של רשת קלאב הוטל:
  בנק הפועלים, סניף אילת 644, מספר חשבון 60190
  יש לציין בהערה של העברה הבנקאית: "דמי אחזקה לשנת ____ בעבור הסכם _____"
 3. מדפיסים את האסמכתא על ההעברה הבנקאית שביצעתם ומצרפים דף נוסף ובו רושמים מכתב קצר ובו הפרטים שלכם, פרטי היחידה (כולל מספר שבוע, מלון, מספר הסכם), מציינים שביצעתם העברה בנקאית בעבור דמי האחזקה ושהאסמכתא מצורפת.
 4. שולחים את הנ"ל בפקס או במייל (או גם וגם) אל קלאב הוטל.
  כתובת מייל משרדי החברה ברמת גן: diri@clubhotel.co.il
  מספר פקס משרדי החברה ברמת גן: 03-6127443
  מספר פקס במשרדי המלון באילת: 08-6361615

אסמכתא: הדפיסו (א) עותק מהמכתב ו(ב)אסמכתא על העברה בנקאית וכן (ג)צילום מסך על שליחת המייל ו\או (ד) אישור על שליחת הפקס ושמרו את כל אלה בניילונית למקרה שתזדקקו בעתיד.

לסיכום

חכם לא נכנס למצבים שפיקח יודע לצאת מהם. היו חכמים ולא פיקחים וגם אם יש לכם טענות כלפי קלאב הוטל (לגבי גובה דמי אחזקה ולגבי מועדי התשלום), טענו אותם רק לאחר ש"תנגנו לפי החליל" של קלאב הוטל כדי להימנע ממאבקים מול קלאב הוטל בנוגע לשלילת זכות הנופש.

שני דברים שחשוב להקפיד עליהם: הראשון הוא לשלם בזמן והשני הוא לקבל אסמכתא על התשלום.
אם תשלמו בזמן ויהיה לכם אישור כתוב ומספק לכך, קלאב הוטל לא יעזו להתנכל לכם.