מדריך לשוכר יחידת נופש ברשת קלאב הוטל אילת

לא מדובר בתהליך מסובך בכלל, אבל אם זו פעם ראשונה שאתם שוכרים יחידה – כדאי לקרוא את המדריך המקוצר הזה. המדריך מסביר על התהליך של השכרת יחידת נופש ברשת קלאב הוטל מאדם פרטי וחוסך לכם טעויות.

סקר שוק והשוואה

בשלב הראשון, ממש כמו שקונים מוצר חשמלי, מתחילים בסקר שוק.  היכנסו ללוח ההשכרה של אילתה וחפשו יחידות נופש על פי המפרט שמתאים לכם: מלון, סוג יחידה, תאריך, זמן, משך הנופש וכמובן מחיר.

שימו לב לנקודות הבאות:

 1. מועדים: ודאו שלא חלה טעות במודעה של המפרסם – שאלו אותו על תאריכי הנופש ובדקו שהם מתאימים לכם. בעלי יחידות נופש יכולים להשכיר את היחידה שלהם לשבוע שלם מיום א' ועד ליום א' שלאחריו או לחלק מהשבוע – לאמצע שבוע: מיום א' עד ה', ולסוף השבוע: מיום ה' עד יום א'.
  המחיר לשבוע שלם כמובן גבוה יותר מהמחיר לחלק מהשבוע, אולם אל תצפו למחצית המחיר בעבור חלק מהשבוע שכן ישנה עלות פיצול שבעל היחידה משלם לרשת קלאב הוטל והוא חייב לגלם אותה במחיר.
 2. סוגי היחידות ומספר הנופשים המותר: בכל מלון יש סוגי יחידות שונות, קראו על סוגי היחידות בקלאב הוטל אילת ועל סוגי היחידות בקלאב אין. סוג היחידה קובע את המפרט, האבזור והגודל שלה ולא את מספר הנופשים המותר בה.
  מספר הנופשים ביחידה מוגבל לפי מה שמצויין בהסכם של בעל היחידה. ייתכן כי מספר הנופשים המקסימלי המותר ביחידת נופש מסוג מסויים יהיה 6 אנשים, אבל בפועל בחוזה של בעל היחידה יהיה כתוב שמותר 4 נפשות. משמעות הדבר היא שאם תרצו יותר מ-4, תוכלו להוסיף עוד נופשים בתיאום ובתשלום לקלאב הוטל.
 3. מיקום גאוגרפי: מומלץ לבצע את העסקה פנים אל פנים ולכן כדאי שהמשכיר והשוכר יהיו מאותו איזור גאוגרפי. נפגשים ומחליפים שובר תמורת תשלום.
 4. מחיר: שימו לב שאם יש שתי מודעות בעלות אותו המפרט, כלומר – אותו מלון, מועד וסוג יחידה – הרי שהפרמטר היחיד שרלוונטי הוא המחיר כי אין הבדל בין יחידה אחת לאחרת. כמובן שגם לכימיה עם המפרסם יש חשיבות.

שיחת טלפון לפני שנפגשים

דברו עם בעל היחידה בטלפון: ודאו תאריכים, סוג הסוויטה ומספר הנופשים המותר. אחרי שאתם מגיעים להסכמה עקרונית על המחיר ומוכנים להפגש ולסגור, חסכו לעצמכם זמן ועוגמת נפש ובצעו בדיקה מקדימה. אם תעקבו אחר ההוראות הפשוטות הבאות תמזערו את הסיכוי שלכם "ליפול" על רמאי לאפס.

בקשו מבעל היחידה את הפרטים הבאים ורשמו אותם:

 1. שם מלא של בעל היחידה כפי שמופיע על ההסכם מול רשת קלאב הוטל
 2. מספר ת"ז של בעל היחידה
 3. מספר הסכם
 4. מספר שבוע

לאחר מכן התקשרו לקלאב הוטל בטלפון: 08-6360600 והסבירו שאתם מתכוונים להשכיר מבעל היחידה את זכות הנופש שלו לשנה הנוכחית ושאתם רוצים לבדוק שהכל בסדר: שאין חובות על היחידה, שהיא באמת שייכת לאדם שהציג עצמו כבעליה ושבאמת מדובר במספר השבוע שהוא פרסם. ברגע שהנציג בקלאב הוטל מאשר לכם שהכל תקין – אפשר להמשיך בראש שקט.

לפני שנפגשים

כשהחלטתם שאתם שוכרים מבעל יחידה את זכות הנופש, הדרך המומלצת לעשות זאת היא פנים אל פנים כשבעל היחידה חותם על שובר שמעביר את זכות הנופש לטובתכם ואתם משלמים על הזכות בתמורה, עדיף במזומן.

רשת קלאב הוטל נותנת לבעל היחידה מסמך ייפוי כוח (שובר) אחד בשנה, שמאפשר לו להעביר את זכות הנופש למוטב אחר (אתם). כשהוא נותן אותו לכם – הרי שהוא מוותר על הזכות שלו באותה השנה לטובתכם. בעל היחידה יעדיף לקבל תמורה מיידית – בתור אדם פרטי הוא לא מסוגל לקבל את התשלום בכרטיס אשראי ובטח שלא בתשלומים. אם הוא סומך עליכם ומוכן לקחת את הסיכון, ייתכן שיסכים לקבל צ'ק – אבל הכי בטוח והכי הוגן מבחינת שני הצדדים הוא שהתשלום יועבר במלואו במזומן או בהעברה בנקאית כנגד קבלת השובר.

בכל דרך אחרת יש אלמנט של סיכון: מצד אחד, אם תעבירו את התשלום לפני קבלת השובר, לא תוכלו להיות בטוחים מראש שבעל היחידה באמת ישלח לכם את השובר. מאידך, בעל היחידה לא יעביר לכם את השובר לפני שיקבל את התשלום.

לכל כלל יש יוצא מן הכלל ואם אתם סומכים על הצד השני, אתם יכולים לקחת את הסיכון ולהקטין אותו על ידי חתימה על זכרון דברים – זה נתון לשיקולכם.

נפגשים לביצוע העסקה

כל מה שאתם צריכים לוודא בפגישה עם בעל היחידה זה שהפרטים שקיבלתם בטלפון ובדקתם מול קלאב הוטל תואמים את מה שמופיע על השובר שאתם מקבלים ושהאדם שעומד מולכם הוא בעל היחידה – בקשו לראות תעודת זהות.

יוצאים לחופשה בקלאב הוטל

כששובר ייפוי הכוח של קלאב הוטל בידכם ועל שמכם, חתום ע"י בעל היחידה ולצידו צילום של ת"ז או של רשיונו של בעל היחידה, אתם מוכנים לצאת לנופש באילת ופה בעצם נגמר הקשר עם בעל היחידה. הציגו את הנ"ל בהגיעכם לדלפק הקבלה במלון ובצעו צ'ק אין כמו אורחים לכל דבר.

חופשה מהנה!