טיסה לאילת - למה זה עדיף?

אילת, יעד מספר אחד בתיירות פנים, המושך אליו נופשים בכל גיל ובכל זמן, נמצאת בחלקה הדרומי ביותר של מדינת ישראל. נסיעה ממרכז הארץ אורכת כשש שעות, כולל עצירות התרעננות, והיא מעייפת למדי. רבים מתחבטים בסוגיה האם כדאי לנסוע לאילת ברכב או לטוס? ולמה באמת כדאי לבחור בטיסה? יש סיבות טובות. והרבה.

רד אלינו אווירון

טיסה לאילת היא הוצאה שרבים מבקשים להימנע ממנה במהלך החופשה באילת. אולם אם נמדוד את כל הנתונים, נגלה כי לטוס לאילת, זו בחירה לא רק נבונה, נוחה ומהירה, אלא גם משתלמת כלכלית:

  1. נוחות - אין מה להגיד, להגיע לאילת אחרי חצי יום של נהיגה, במיוחד אם היא נעשית באוגוסט, ועל אף המזגן ברכב, אינה אידיאלית. תוסיפו לכך ילדים ברכב, וכל מילה נוספת מיותרת. טיסה לאילת מאפשרת הגעה נוחה, רעננה ומהירה לעיר. נהיגה בחודשי הקיץ היא מתישה מאד, וקיומו של המזגן ברכב אמנם מקרר את האווירה, אולם עדיין, נהיגה בשעות חמות הוכחה במסוכנת וקשה מאד. השמש המסנוורת, הריכוז, ושעות הישיבה הממושכות על ההגה, הופכות את הנסיעה לסיוט לא קטן, ומייגעת מאד, גם עבור הילדים. בנהיגה לאילת נדרש ריכוז רב, בעיקר בירידות בכביש הערבה, ובכלל, בכבישים שאינם מוכרים.
  2. זמן חופשה - תכננתם חמישה ימים באילת? לא חבל שכמעט יומיים מתוכם יעברו בנהיגה? חמש שעות נסיעה הלוך ועוד חמש שעות נסיעה חזור, "חיסלו" לכם כמעט יומיים של חופשה, ששילמתם עליה, וציפיתם לה בקוצר רוח. נהיגה חזרה בתום החופשה, היא כה מעייפת וארוכה, עד כי כל ימי הנופש וההתרווחות, יסתכמו בעייפות מצטברת של הנסיעה, שלא לדבר על הסבלנות. עם טיסות לאילת תגיעו לעיר בתוך פחות משעה, וחמש דקות לאחר הנחיתה כבר תהיו במלון, דירת הנופש, או כל פתרון אחר בו בחרתם, ערוכים ומזומנים להתחיל את הנופש שלכם ולנצל את הזמן במלואו.
  3. עלויות - מחירי הדלק השוברים כל שיא אפשרי בקצב עלייתם, גורמים לנסיעה להפוך ליקרה מהרגיל. ערכו חישוב של עלויות הדלק עד אילת ובחזרה, כולל הוצאות להפסקת קפה, רענון, אוכל, וכן בלאי על הרכב, וקבלו את התשובה בעצמכם.
  4. מחירי טיסות מוזלים - ניתן היום למצוא טיסות זולות במגוון דרכים, בין אם טיסות בדקה התשעים, דילים מיוחדים, חבילות נופש הכוללות טיסה, הנחות להזמנת טיסה מוקדמת, מבצעי מחירים מוזלים לועדי עובדים וארגונים שונים, מחירים מוזלים לחיילים בשירות סדיר, ועוד. צריך רק לבדוק, להשוות, לשאול, ולמצוא דילים מעולים. אל תתעצלו וערכו השוואות מחירים. התעדכנו באמצעי התקשורת ובסוכנויות הנסיעות על קיומם של כאלה. זכרו כי הדבר יכול להוזיל לכם את עלויות הטיסה באופן משמעותי.

טיסה לאילת - חו"ל בתוך הארץ

אילת היא עיר נופש המובילה בארץ. בעיר מבחר עצום של מלונות, דירות נופש, קלאבים ועוד. למגיעים אליה היא מציעה מגוון פעילויות ימיות, והים האדום מהווה מקור אטרקציה לחובבי צלילה מרחבי העולם, בהיותו אתר צלילה אטרקטיבי ביותר.

בנוסף לפעילות ימית מגוונת, מציעה העיר לנופשים בה, כל סוג פעילות שרק ניתן להעלות על הדעת,ביניהם דולפינים, עיר המלכים, שיט באונייה, מסעדות ומועדונים, מרכזי קניות עם מחירים פטורים ממע"מ, בהיותה אזור סחר חופשי ועוד.

חובבי הסיורים ומטיבי הכת יוכלו ליהנות מטיולים בסביבות ומבואות העיר, וגם מפעילות אתגרית, כמו טיולי ג'יפים וטרקטורונים. לילדים זהו גן עדן של ממש, והשילוב של ים עם בריכת המלון, אווירת החופש והשמחה, ההפעלות הרבות המוצעות לילדים במלון ועוד, הם אלו ההופכים את הטיסה לאילת למהנה ומושכת, ועם תמורה מלאה המצדיקה את ההשקעה.